Markizy balkonowe

Odpowiedzią na stale zmieniające się warunki atmosferyczne, wiążące się z ogromnym wzrostem temperatur w okresie wiosennym i letnim, są systemy markizowe. Markizy balkonowe proponowane są do zacienienia silnie nasłonecznionych powierzchni szklanych, balkonów, loggii, niewielkich tarasów. Produkty te skutecznie ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem się użytkowane zewnętrznie przestrzenie, oraz pomieszczenia znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie okien. Markizy balkonowe są doskonałą propozycją dla mieszkańców budownictwa wielorodzinnego, gdzie balkony na wyższych piętrach są najbardziej narażone na wysokie temperatury. Budowa markiz balkonowych, ich konstrukcja, użyte do produkcji podzespoły i materiały, zostały dopracowane z myślą między innymi o takim zastosowaniu, bowiem lekkość i stabilność systemów umożliwia ich instalację na wyższych kondygnacjach. Profesjonalnie zainstalowana markiza tworzy przyjemny cień na balkonie, jak również zabezpiecza przed przenikaniem promieni słonecznych do pomieszczeń, skutecznie obniżając temperaturę w ich wnętrzu.

Markiza Italia

 

Loading…

Wszechstronna

Italia

Markiza balkonowa Italia to uniwersalna markiza balkonowo - nadokienna. Wyjątkowo uniwersalny, prosty model służący do osłony wnęk okiennych, zacieniania balkonów, werand, niewielkich tarasów. Wyposażone w mechanizm sprężynowy, opuszczane aluminiowe ramiona, w trakcie rozwijania napinają tkaninę. Mechanizm zaprojektowano tak, aby zapobiegał składaniu się ramion pod naporem wiatru. Italia przewidziana jest do instalacji w miejscach, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami, bowiem ciężar markizy Italia rozłożony jest na uchwyty ramion i rury nawojowej. Lekkich gabarytów konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest prosty i bezpieczny. Elementy konstrukcyjne lakierowane są techniką proszkową na kolor biały, brązowy, srebrny, beżowy oraz grafitowy.

  • markiza italiadelicat designswobodna regulacja kąta nachylenia
  • markiza italia parametryparametry

 

Markiza Italia kasetowa

 

Loading…

W kasecie ochronnej

Italia

Italia kasetowa to ekskluzywny model markizy balkonowo - nadokiennej, przeznaczony do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Cechą wyróżniającą ten model markizy jest aluminiowa kaseta osłaniająca tkaninę, chroniąca ją przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Aluminiowe, opuszczane ramiona wyposażone są w sprężyny, która napinają tkaninę i zapobiegają składaniu się ich pod naporem wiatru. Italia w kasecie może być mocowana nawet tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami, bowiem ciężar markizy rozłożony jest na uchwyty ramion i rury nawojowej. Aluminiowa konstrukcja lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy, srebrny, oraz grafitowy.

  • markiza italia kasetowaexclusive designmodel markizy balkonowej z kasetą chroniącą tkaninę
  • markiza italia kasetowa parametryparametry

 

Markiza Italia Poręczowa

 

Loading…

Poręczowa

Italia

Markiza Itali poręczowa to prosta, ekonomiczna bariera ochronna przed słońcem. Wszędzie tam, gdzie warunki techniczne nie pozwalają na zastosowanie bardziej komfortowego rozwiązania z dziedziny systemów markizowych polecamy właśnie ten model. Wypinane z belki przedniej ramiona sprawiają, że jest to praktyczna propozycja dla ochrony balkonów, małych tarasów i wnęk balkonowych. Cechą charakterystyczną Itali Poręczowej są aluminiowe ramiona mocowane do balustrady balkonu. Ich budowa umożliwia ustawienie odpowiedniego kąta pochyłu tkaniny. U podstawy ramion, oraz na ich końcach znajdują się haki, do których przyczepia się belkę przednią markizy. Odpowiednie naprężenie tkaniny osiąga się przez zwinięcie jej nadmiaru. Lekka konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest stosunkowo prosty. Tzw. ramiona balustradowe zwiekszają możliwości instalacyjne w niestandardowych warunkach. Konstrukcja jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, brązowy, beżowy, srebrny, oraz grafitowy.

  • markiza italia poręczowaeconomic designmodel markizy balkonowej z uproszczonym systemem mocowania ramion
  • markiza italia poręczowa parametryparametry