Żaluzje drewniane

Żaluzje Drewniane Wrocław

Żaluzje drewniane poziome to w naszej opinii najbardziej wyszukana i elegancka propozycja do ochrony przeciwsłonecznej. Klasa, szyk połączone z prostotą i funkcjonalnością. Żaluzje drewniane produkowane z naturalnego, ekologicznego drewna są idealnym rozwiązaniem zarówno do surowych, jak i ciepłych wnętrz.

  • Trwały mechanizm
  • Stylowe dodatki
  • Boczne prowadzenia

Niepowtarzalnego uroku nadają żaluzji drewnianej stylowe wykończenia, takie jak drabinki taśmowe dostępne w kilkudziesięciu kolorach, matowe i błyszczące, oraz specjalnie zaprojektowane mechanizmy podciągające. Żaluzje drewniane doskonale wkomponowują się do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu, w których dominuje drewno, rattan lub inne materiały naturalne, jednakże co raz częściej w wyobraźni architektów dopełniają również nowoczesne wnętrza nadając im wyjątkowego klimatu.

  • Ekskluzywna maskownica
  • Drabinki sznurkowe
  • Drabinki  taśmowe

Przy wyborze modelu żaluzji należy uwzględnić ich właściwości i dopasować do indywidualnych potrzeb. Oferujemy żaluzje drewniane o węższych, 25mm deszczułkach i szerszych 50mm. Żaluzje o węższych lamelach instalowane są głównie bezpośrednio na ramy okienne. Są one bardziej gęste, cięższe, przepuszczają mniej światła, niestety ich wadą jest to, że w pozycji uniesionej zajmują więcej przestrzeni od żaluzji o szerszych deszczułkach. Te drugie dostępne w wymiarze lameli 50mm. Montowane są głownie do sufitu, ściany lub na duże powierzchnie przeszklone. Niewątpliwie zaletą żaluzji drenianych 50mm jest większa widoczność panoramy zaokiennej.

Do produkcji deszczułek wykorzystywany jest specjalny gatunek drzew – basswood, czyli lipa północno amerykańska, lub wysokogatunkowa brzoza. Pokrywane specjalnymi, szybko schnącymi lakierami ekologicznymi, zawierającymi filtry ochronne UV są trwałe i odporne na zmiany temperatury.Ku zadowoleniu klientów deszczułki dostępne są w kilkunastu kolorach i odcieniach. Dla zapewnienia stałego, doskonałego wyglądu żaluzji drewnianej wystarczy ją delikatnie odkurzyć lub przetrzeć miękką szmatką. 

Żaluzje drewniane z lamelami o szerokości 25mm dostępne w kilkunastu kolorach.Rynna górna stalowa żaluzji jest lakierowana, następnie osłonięta drewnianą, ekskluzywną maskownicą w kolorze lameli. Mechanizm podciągający żaluzji jest niewidoczny, ukryty pod maskownicą.

Lamele żaluzji drewnianej po podciągnięciu zajmują ok. 25% całkowitej swojej powierzchni. Niewątpliwą zaletą żaluzji o szerokości deszczułek 25mm jest możliwość zastosowania bocznego prowadzenia żyłkowego powodującego przyleganie żaluzji do ramy okna w trakcie jego uchylania.

Żaluzje drewniane o szerokości deszczułek 50mm dostępne są również w kilkunastu kolorach. Rynna górna stalowa, lakierowana, osłonięta drewnianą, ozdobną maskownicą w kolorze lameli. Żaluzje produkowane są z mechanizmem podciągającym klasycznym, oraz retro. W systemie żaluzji drewnianych 50mm istnieje możliwość zastosowana drabinki sznurkowej lub drabinki taśmowej, kolorystycznie zbliżonych do koloru drewna. Systemy najkorzystniej prezentują się na dużych powierzchniach, montowane są do ściany lub sufitu, wnęki okiennej, ewentualnie na duże płaszczyzny przeszklone. Lamele żaluzji drewnianej po podciągnięciu zajmują ok. 15% całkowitej swojej powierzchni.